Sál restaurace v budově obecního úřadu zcela zaplnili. Turnaj měl pořadové číslo pět a kromě báječné atmosféry se vyznačoval i rekordní účastí hráčů.

„Začínali jsme na dvaadvaceti lidech, loni jich bylo 16 a dnes 32,“ okomentovala zájem o hru místostarostka Blanka Habrluková z místního úřadu, jež turnaj pro své obyvatele každoročně připravuje.

„Co se týká účasti, je to dvě třetiny domácích ku jedné třetině přespolních,“ dodala s tím, že ve většině případů se ale jedná o členy rodin místních starousedlíků nebo jejich známé. Díky vyřazovacímu systému dostali možnost zahrát si i opakovaně a s prázdnou neodešel vůbec nikdo.

„Dostal jsem lízátko a míč,“ pochlubil se pětiletý Ríša, který s vrstevnicí Aničkou patřil k nejmladším účastníkům turnaje. V cenách nechyběly ani pohlednice obce či velikonoční pomlázky od místního všeuměla.

Na první tři hráče pak čekaly medaile a vítěz tradičně nad hlavu vyzvedl velikonočně laděný dort. Ten si nakonec odnesl nejstarší hráč turnaje – od nejmladších účastníků ho dělilo rovných padesát let.

„Musel jsem finišovat, abych soutěž stihl, kácel jsem totiž stromy“ okomentoval svou účast letošní výherce Jan Tempír z Bludova. K turnaji ho podle něj zlákali majitelé chaty, u kterých se rozhodl trávit velikonoční volno. U finálního hracího pole, rozloženého na kulečníkové ploše, a s naprůměrnými člobrďovskými pimprlaty soupeřil s jednou z místních maminek a dvěma dívkami.

„Moc jsem děvčatům vítězství přál,“ okomentoval rozhodující moment, kdy mu za skandování ostatních do domečku zavedla poslední figurku rozhodující trojka. Ostatní pak soutěž dokončovali v rychlém sledu za sebou.

„Byl to nejnapínavější zápas za celou dobu turnaje,“ zhodnotili porotci, kteří celou dobu dohlíželi na regulérnost soutěže.

Díky pravidlům o přednostním nasazování a povinnosti vyhazovat, měla požadovaný spád a hráče dokázala udržet v napětí až do pozdního večera. Pořadatelé jim k tomu zdarma nachystali dostatek potřebného občerstvení. Vůně z grilu a slunné počasí pak vylákaly pod pergolu k úřadu další početné zájemce o fandění.

Autor: Bartoňová Vladimíra