Sbírka oblečení, obuvy i domácích potřeb

Zábřeh, Mohelnice – Pokud jste udělali inventuru ve skříni a nevíte co s vyřazeným oblečením, můžete jej věnovat potřebným. Zábřežská Charita pořádá od čtvrtku 20. do soboty 22. října tradiční materiální sbírku.

Kromě oblečení je možné darovat také obuv, lůžkoviny nebo domácí potřeby. „Zachovalé věci pomohou chudším lidem prostřednictvím charitního sociálního šatníku a materiálního skladu. Neupotřebitelné věci předáme k dalšímu průmyslovému zpracování nebo ekologické likvidaci," řekla Jana Skalická z propagace Charity.

Věci se budou vybírat v bývalém skladu na rampě na nádraží v Zábřehu (naproti čerpací stanici Slovnaft) a také na náměstí Svobody v Mohelnici, kde bude stát auto před Domem kultury. Ve čtvrtek a v pátek budou charitní pracovníci přijímat dary od devíti do sedmnácti hodin, v sobotu pouze do dvanácti hodin.

Charita zároveň žádá dárce o příspěvek na úhradu provozních nákladů spojených se sbírkou. „Ideální je přibližně jedna koruna na jeden kilogram předaných věcí," dodala Jana Skalická. Přispět lze přímo na sběrných místech do zapečetěné pokladničky. (mik)

Stavba kanalizace uzavřela silnice

Nemile – Stavba splaškové kanalizace výrazně omezila dopravu v Nemili a Lupěném. Až do konce března příštího roku je zcela uzavřená silnice od odbočky na začátku Nemile směrem na horní konec obce k Zábřehu a také silnice vedoucí celou obcí Lupěné. Výjimku má jen dopravní obsluha a autobusy.

Do dolní části Nemile a do Hněvkova se dá dostat ze Zábřehu pouze po silnici, která vede kolem bazénu a železniční trati. Do rekreačního centra Dolní Bušínov (Bozeňov) vede objížďka ze Zábřehu přes Jestřebí na křižovatku za Lupěným a dále na Dolní Bušínov. (mik)

Památkářka představí zajímavosti Libiny a Obědné

Libina – Na tématickou komentovanou vycházku za památkami Libiny a místní části Obědné se mohou zájemci vydat ve středu 19. října. Během prohlídky, kterou povede památkářka Jitka Štáblová, poznají zdejší lidovou architekturu, navštíví kostel svatého Jiří, kapličku Loučení, dům i hrobku podnikatelské rodiny Langerů a další památky. Sraz je před nádražím v Libině v devět hodin. Vlak ze Šumperka odjíždí minutu před půl devátou. (mik)

Na dvou místech v Zábřehu budou bez elektřiny

Zábřeh – Ve dvou lokalitách v Zábřehu nepůjde během následujících dní elektřina. Ve středu 19. října od dvanácti do patnácti hodin budou bez proudu obyvatelé celé Nemilské ulice a také lidé v zahrádkářské kolonii za bazénem. V pátek 21. října se budou muset obejít bez elektrické energie lidé na Rudolfově a v ulicích Pod Strání a Ku Dráze, a to v době od osmi ráno do půl jedenácté dopoledne. Důvodem přerušení dodávky jsou nezbytné práce na opravách a údržbě zařízení distribuční soustavy. (mik)

Běžci se postaví na start Malínské osmičky

Nový Malín – V Novém Malíně se bude ve středu 19. října sportovat. Uskuteční se zde už sedmý ročník běžeckého závodu Malínská osmička, který je součástí seriálu krosových běhů Chlapácký běh. Jak už název napovídá, trať pro hlavní kategorie bude měřit osm kilometrů a povede mírně zvlněným terénem. Pořadatelé chystají ale i patnáct set metrů dlouhý úsek pro prcky a stometrovou trať pro mrňata. Startuje se s v půl páté odpoledne u hospody Na Rychtě. Startovné je padesát korun pro dospělé, děti a mrňata zdarma. (mik)

Úsov pořádá setkání pro seniory

Úsov – Setkání seniorů připravilo na čtvrtek 20. října město Úsov. Konat se bude od šestnácti hodin v místním kulturním domě. Důchodcům zahraje k tanci a poslechu Libor Geler. Pro zájemce je možné zajistit svoz po dohodě na městském úřadu. (mik)

Část Dubicka bude dva dny bez proudu

Dubicko – S přerušením dodávky elektřiny musejí v posledním říjnovém týdnu počítat obyvatelé Dubicka. Proud nepůjde v pondělí 24. a ve čtvrtek 27. října v ulicích Družstevní, Na Tvrzi a Rybník a v části ulic Malá a Velká Strana, Benedova a Nová, a to v době od osmi do sedmnácti hodin. Důvodem odstávky jsou práce na údržbě zařízení distribuční soustavy. (mik)

Zeptají se seniorů, co chtějí zlepšit

Loštice – Neformální setkání vedení radnice s občany připravilo na pondělí 24. října město Loštice. Hlavním tématem bude otázka, co vnímají senioři jako důležité pro zlepšení kvality života ve městě. Podvečer u kávy či čaje se starostkou a místostarostou města se bude konat od sedmnácti hodin v klubovně Městského kulturního střediska. (mik)