Pořadatelé předpokládají, že akce proběhne v obvyklém rozsahu v podzimních měsících.

Do letošního ročníku bylo v celé České republice s předstihem zaregistrováno 2 400 akcí.

„Měli jsme zaděláno na rekordní účast. Byla připravena i rekordní podpora úklidů ve formě zásilek pytlů a rukavic. To vše teď ale musí počkat. Pokud situace dovolí, ve velkém to znovu rozjedeme na podzim,“ předpokládá Kateřina Landová z Českého svazu ochránců přírody.

Hromadné dobrovolnické akce zaregistrované na www.UklidmeCesko.cz se tak nemohou uskutečnit.

„Jejich konání je až do ukončení stavu nouze pozastaveno, stejně jako distribuce úklidových pomůcek. Až se situace uklidní, budou mít organizátoři možnost své dříve zaregistrované akce přesunout na nové, s největší pravděpodobností, podzimní termíny,“ dodal za organizátory Miroslav Kubásek ze spolku Ukliďme Česko.

Rouškový úklid

Jednotlivci, dvojice nebo rodiny se prozatím mohou zapojit alespoň do akce Ukliďme Česko Koronaviru navzdory aneb Rouškový úklid.

Kdo má zájem, může se s rodinou při jarním úklidu přírody také vyfotografovat a zapojit do soutěže o balíčky přípravků na praní a dezinfekci látkových roušek.

Podrobné informace jsou i s přehledem míst, kde lze získat pytle na odpadky a úklidové rukavice k dispozici na facebooku akce Ukliďme Česko