„Papričky pěstuji od semínek, které sázím v lednu. Papričky se pak dají použít na řadu věcí, například vyrábím čokoládu, která obsahuje přes sedmdesát procent kakaa a přidávám do ní chilli prášek," vysvětlil Adam Lehar.

S recepty pěstitel různě experimentuje, ostatně léčivé účinky chilli papriček využívali už před šesti tisíci lety starověcí Řekové. Látka, která stojí za pálivostí papriček, se nazývá kapsaicin. Ta sice má množství zdravotních benefitů, ale ne každý je schopen její dráždivé účinky snést. Pokud je někdo nepříjemně pálivostí zaskočen, doporučuje se neutralizace sklenicí mléka. Čokoláda Adama Lehara je ale pouze lehce pikantní a hlavně může zvednout náladu. Kapsaicin má totiž vliv na duševní rozpoložení. Na výskyt této látky v krvi tělo reaguje produkcí hormonů endorfinu a serotoninu, které jsou známé jako hormony štěstí

„Zajímavá je také například švestková omáčka dochucená chilli paprčkami, je to velmi dobrá příloha třeba ke grilovanému masu," řekl Adam Lehar, který by někdy jednou rád nabízel své produkty ve vlastním obchodě. Kromě omáček, chilli olejů i čokolády si navíc vyrobil i mast, která se mu osvědčila. Stačilo přidat drcené plody do vazelíny, která se dá běžně koupit v lékárně. „Je například dobrá na prohřátí ztuhlých svalů, u mě osobně mast funguje dobře. Jestli pomáhá také při bolestech, těžko říct, známí se někdy smějí, že to pálení bolest přerazí," dodal Adam Lehar.

Chilli papričky doporučují i někteří specialisté na výživu, někteří tvrdí, že pravidelná konzumace polévkové lžíce mletých plodů denně zrychlí metabolismus téměř o čtvrtinu. Plody navíc obsahují bílkoviny, tudíž mohou pomáhat i při redukci váhy. Kapsaicin funguje i jako obrana proti nádorovým onemocněním a popsány jsou i kladné účinky na organismus. „Nejpálivější druhy mohou někomu způsobit zdravotní potíže, já osobně bych do nějaké soutěže v pojídání papriček nešel. Ale v kuchyni jsou v rozumném množství nenahraditelné," uzavřel Adam Lehar.