Řidič utrpěl zranění a byl převezen do nemocnice. Při odstraňování vyvrácené jívy se zranil i pracovník Správy a údržby silnic.

„Na místo vyrazili profesionální hasiči ze Šumperku, kteří po příjezdu zjistili, že zraněný řidič traktoru je již v péči zdravotnické záchranné služby, která ho převezla do nemocnice,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Náměstek krajské záchranné služby Jan Weinberg řekl, že traktorista neutrpěl vážná zranění. „Muž měl drobné tržné ranky na hlavě a dolní končetině. Na levé ruce měl hlubokou tržnou ránu,“ uvedl Weinberg.

Hasiči kontaktovali Správu a údržbu silnic, která jim pomáhala s likvidací stromu. Pomocí jeřábu hasiči mohutný dvacetimetrový strom rozřezali a odklidili ze silnice. Při práci byl zraněn jeden pracovník správy silnic, který byl odvezen na ošetření. Rozbitý traktor si odtáhl majitel.

Podle tajemníka chromečského obecního úřadu Jana Kamlara se jednalo o neuvěřitelně nešťastnou náhodu.

„Je to jediný strom v okolí a traktor bylo také jediné vozidlo, které kolem něj za dlouhou dobu projelo. Strom vyvrátila silná vichřice, ta zasáhla jenom horní část obce. Byla to opravdu silná bouřka, pršelo tak, že nebylo vidět na pět metrů,“ řekl Kamlar.

V pátekstarosta Chromče Stanislav Čmakal (ODS) zajistil opravu silnice, na jímž kraji zůstal kráter po vyvráceném stromu.

Bouřka se ve čtvrtek přehnala i na Prostějovsku. Hasiči v Němčicích nad Hanou vyčerpali vodu ze sklepa rodinného domu. Odstraňovali také spadlý strom u rodinného domu.