S řešením nyní přišlo vedení města. Vyžene úředníky a dvaasedmdesát parkovacích ploch zpoplatní.

„Od prvního října změníme na parkovišti organizaci. Bude zde parkomat,“ přiblížil změnu ředitel Správy majetku města Jiří Pavlas s tím, že zaměstnanci úřadu budou moci svá vozidla odstavit na Dvořákově a Havlíčkově ulici pod úřadem.

„Situace před úřadem je nepříjemná. Ráno parkoviště obsadí úředníci a návštěvníci nemají kde parkovat,“ uvedl místostarosta Jeseníku Vladimír Cupal (nez.).

Nápad města má své odpůrce i příznivce. Zaměstnanci odmítají představu, že by své vozy měly nechat v bočních ulicích, které jsou stejně přeplněné vozidly. Kritiku sklízí nápad i od těch, kteří jsou na úřadu denními hosty.

„To je hloupost. Jsem povinen sem přijet kvůli různým pracovním záležitostem. Jsem zván na úřad a ještě mám za to úřadu platit?“ zlobil se Aleš Zkoumal.

Se zaplacením parkovného naopak nemá problém Roman Kostorek. „Nejsem proti. Když zaparkuji, klidně dám desetikorunu. Jen když budu mít flek,“ řekl Roman Kostorek z Vidnavy.

Stejného názoru je i Jana Oravcová. „Zaplatím, jen když nebudu muset půl hodiny jezdit jako šílená a čekat, kdy se uvolní místo, protože to, co musím běžně absolvovat, je příšerné.“