„Přesun se bude týkat zejména podatelny, Czech pointu, pokladny a občanských průkazů. Odbor životního prostředí se vrátí zpět ze zasedací místnosti do svých původních kanceláří. V rámci svých odborů se sestěhují pracovníci odboru výstavby, dopravy, správního a vnitřních věci a odboru školství. Závěrečná etapa rekonstrukce je plánována do půlky prosince letošního roku," uvedla mluvčí šumperské radnice Olga Hajduková.

Pokladna se bude fungovat na svém původním místě v přízemí od pátku 25. září, pouze tento den nebude možné platit kartou.

Odbor životního prostředí se rovněž vrací do svých kanceláří ve 2. patře. V době stěhování od úterý 29. září do čtvrtku 1. října bude tento odbor pro veřejnost uzavřen.

Ve stejné době se budou přesouvat pracovníci odborů výstavby, dopravy, školství a správních a vnitřních věcí. Občanské průkazy si budou moci lidé vyřídit v kanceláři 121, která se nachází v nové budově se vchodem z Rooseveltovy ulice.

Dočasně se 2. října také přemístí podatelna a Czech point. Agendy budou fungovat ve velké zasedací místnosti ve 3. patře. V den stěhování ale budou od 12 hodin pro veřejnost uzavřeny.

„Telefony a e-maily všech pracovníků, jichž se přestavba týká, zůstanou zachovány," dodala Olga Hajduková.