V ní například sídlí kriminalisté, dopravní inspektorát či oddělení zbraní a střeliv. Nové a podstatně příjemnější prostředí by měli ocenit především lidé, kteří si přijdou na policii vyřizovat své záležitosti.

„Komunikační centra jsou součástí významného projektu, jehož cílem je více přiblížit policii k občanům. V současné době mají tyto centra k dispozici všechna obvodní oddělení kromě Šumperka, které bude otevřeno příští rok,“ sdělil vedoucí územního odboru šumperské policie Michal Harciník.

Hned za recepcí je k dispozici zvláštní místnost, kde se mohou lidé s policisty setkat v případě, že jim o svých problémech nechtějí vykládat v kanceláři.

Otevření recepce na šumperské policii je součástí projektu P 1000, který úzce souvisí s reformou policie. Zmíněný projekt, který začal již před třemi lety, představoval 3,4 miliardy korun do modernizace policejních služeben i vozového parku. Při modernizaci služeben se jednalo především o kvalitnější technické vybavení a hlavně internetové připojení, ke kterému má nyní přístup většina policistů.