Janu Konvičkovou hnutí ANO nominovalo již podruhé. V únoru nezískala pro své zvolení dost hlasů. Nyní ji do funkce vynesla kromě její domovské strany podpora zastupitelů ODS, KDU-ČSL, uskupení nezávislých, Občané Jesenicku a také KSČM, která stála mimo původní koalici.

„Hnutí ANO vyhrálo volby, mají proto právo postavit starostu. Proto jsem také slíbil, že jakéhokoli starostu ANO nominuje, toho podpořím,“ řekl zastupitel za KSČM Miroslav Vršan.

Proti zvolení hlasovali nebo se zdrželi zastupitelé opozičního uskupení Pro Jeseník, ČSSD a rovněž koaliční TOP 09.

Vyřešit budoucnost IPOSu

Místostarostka za tuto stranu Zdeňka Blišťanová řekla, že bývalému starostovi nezbýval čas na práci pro město od doby, kdy se stal poslancem.

Ze strany hnutí ANO však podle jejích slov nepřišla žádná pomoc s agendou, kterou by měl starosta řešit.

„Nevěřím, že být starostou na čtyři měsíce má význam. Tím myslím z hlediska odvedené práce pro lidi,“ řekla Zdeňka Blišťanová.

Ze strany opozice rovněž zazněl hlas, že peníze vydané za plat starosty do voleb budou utraceny zbytečně.

„Jde o čtyři sta až pět set tisíc korun z městské kasy, které zaplatíme za pár měsíců, kdy bude formálně v čele města někdo, kdo o jeho vedení neví vůbec nic,“ řekl zastupitel za uskupení Pro Jeseník David Raif.

Jana Konvičková podle svých slov nasbírala zkušenosti s vedením města jako radní.

Je přesvědčena, že posílení nejužšího vedení města o jednu osobu bude přínosem.

„V investicích bych chtěla vyřešit budoucnost IPOSu. Bude třeba se blíže podívat na projekt regionálního významu, krytý bazén v České Vsi. Příspěvek, který jsme na jeho financování schválili, nebude stačit. Pokud se spojíme, dokážeme přispět k tomu, aby se sehnaly finance na ministerstvech,“ nastínila Jana Konvičková priority svého působení.