Starostu a jeho zástupce zastupitelé volili dohromady. Pro se vyslovilo třináct zastupitelů. Kromě těch z Mohelnické demokracie také po jednom zástupci ODS a KSČM.

„Budu pracovat, jak jsem zvyklý. Budu se snažit, abychom sliby dané občanům ve volbách naplnili. Máme na to čtyři roky, čeká nás hodně práce,“ řekl Pavel Kuba bezprostředně po svém zvolení.

Jana Kubíčková se stala místostarostkou i přes to, že získala nejvíce hlasů voličů.

„Moc si toho vážím, je to pro mě obrovský závazek. Ctím ale dohodu v našem hnutí. Přesto, že jsem měla největší počet hlasů, jsem souhlasila s tím, že zůstanu místostarostkou,“ uvedla.

Rada města bude i další čtyři roky sedmičlenná. Za Mohelnickou demokracii jejími členy kromě starosty a místostarostky budou Petr Erneker, Stanislav Jakubec a Stanislav Přidal. Hnutí ANO bude zastupovat Vladimír Daněk, sedmým členem bude Petr Wolf zvolený za KSČM.

Tadeáš Bača z hnutí Změna je možná navrhl do pozice radního Pavla Němce zvoleného za ČSSD. Mohelnická demokracie avizovala, že s těmito dvěma uskupeními spolupracovat nechce. Na hlasování však nedošlo, Pavel Němec nominaci nepřijal.

„Ne, že bychom nechtěli v radě pracovat, ale v tomto personálním složení koalice bude lepší, když ČSSD zůstane v opozici,“ řekl.

Strany zastoupení v radě nepojí formální koaliční smlouva.

„Já zastupitele nedělím na koalici a opozici. Každý má možnost pracovat, dávat protinávrhy, svobodně se vyjádřit,“ reagoval Pavel Kuba.