Malá zoologická zahrada se bude rozkládat na ploše dvou hektarů. Žít v ní budou zvířata typická pro český venkov. Občanské sdružení Výhled hodlá v areálu vybudovat naučnou pěšinu, která povede podél nově vzniklého potoka.

„Dále zde bude postaveno dětské hřiště s dřevěnými prvky a kachní jezírko s mobiliářem. V zoo budou provedeny také sadové úpravy a vybudováno parkoviště," sdělila Michaela Linhartová, mluvčí Úřadu Regionální rady Střední Morava. Ten na záměr poskytl dvoumilionovou dotaci.

Naučná stezka návštěvníky provede osadami a obcemi, které na Hanušovicku téměř nebo zcela zanikly po druhé světové válce po vysídlení německého obyvatelstva. Stezka se jmenuje příznačně Zmizelí sousedé a zájemce zavede do devíti lokalit.

„Je koncipována stylem zastavení a informací o zaniklých obcích, včetně historických fotografií a podobně," řekla Tereza Schreiberová, která se podílela na zpracování projektové žádostí. Sdružení Česká a Moravská města na záměr získalo finanční příspěvek bezmála tři miliony korun.

Ačkoli Hanušovice nejsou typickou rekreační lokalitou, do okolních obcí a osad jezdí na chalupy a do penzionů řada rekreantů. Přímo ve městě se nachází pivovarské muzeum, v jeho okolí pak zřícenina Nového hradu či známá Severomoravská chata.

Město nemohou minout ani lidé, kteří míří na túru nebo do lyžařských areálů v oblasti Králického Sněžníku, Staroměstska či západní části Jeseníků.