Ve finále na frekventované silnici první třídy přibudou další semafory a odbočovací pruhy. Původně se sice uvažovalo o kruhové křižovatce, její zbudování ale narazilo kvůli technickým normám.

Velký a nákladný projekt, který město připravuje několik let, je nyní o krůček dál. V současné době radnice čeká na přiklepnutí dotace, která by mohla činit až šedesát milionů korun.

„Od poskytovatele dotace máme vyrozumění, že hodnocení naší žádosti dostalo plný počet bodů. Oficiální potvrzení čekáme v červnu,“ vysvětlil místostarosta Tomáš Spurný s tím, že práce by v tom případě mohly začít ještě letos, zřejmě na sklonku roku.

Nová parkovací plocha

„Začne se demolicí v prostoru přednádraží, kde se budou bourat budovy i nákladová rampa. Vznikne tam obrovský prostor,“ dodal Spurný.

Na něm by měla vyrůst kultivovaná parkovací plocha pro zájezdové autobusy i auta.

V další etapě se bude pracovat na modernizaci současného autobusového terminálu, který je již zastaralý. Nedávno musely zmizet zkorodované konstrukce, které zastřešovaly ostrůvky. Byly totiž nebezpečné.

Po dobu prací, které potrvají nejméně dva roky, bude Jesenická ulice průjezdná, její úplné uzavření by totiž způsobil dopravní kolaps. Motoristé se ale musejí připravit, že občas se bude stavbou projíždět v jednom pruhu.