Na horách leží asi 20 centimetrů přírodního sněhu, sjezdovky v areálech jsou na tom lépe díky technickému sněhu.

„Dnes byly spuštěny některé vleky například v Karlově, Koutech, ve Filipovicích, na Ramzové nebo na Dolní Moravě. Rozjíždějí se i střediska na Staroměstsku," řekl ČTK dispečer jesenické horské služby Jiří Hendrych. Podle něj ale byla dnešní návštěvnost minimální. „V nížinách prší, lidi to asi odradilo. Přitom sjezdovky jsou připravené na kvalitní lyžování, ideální jsou i teploty kolem nuly. Na horách navíc neprší, padá mokrý sníh nebo maximálně sníh s deštěm," poznamenal Hendrych.

Provoz dnes zahájil například areál v Dolní Moravě. „Přijelo okolo 2000 lidí, čekali jsme tak dvojnásobek. Ale na nepříznivé počasí, které nám rozjezd narušilo, je ta návštěvnost nadprůměrná a musíme být spokojeni," řekl ČTK obchodní ředitel skiareálu Martin Palán. Ve středisku jsou s výjimkou poloviny jedné v provozu všechny sjezdovky, areál dnes návštěvníky lákal na velkou otevírací party a na lyžování za poloviční ceny. Za snížené ceny se lyžuje i na některých dalších místech.

Provoz dnes zahájilo i nejníže položené zimní středisko Olomouckého kraje v Hlubočkách nedaleko Olomouce. „Ráno přijelo hodně lidí, pak začalo pršet a teď už tam není ani noha," popisoval odpoledne úvodní den nové lyžařské sezony v Hlubočkách provozovatel areálu Michal Stojmenov. Déšť podle něho asi 30 centimetrů technického sněhu ze sjezdovky neodplaví. „Oteplení dlouho nepotrvá, zase přituhne. A díky dešti budeme mít aspoň vodu na další zasněžování," našel na nynějším počasí i pozitiva Stojmenov.