Ve dvou případech se jednalo o zranění utrpěná po pádu během jízdy v Trial parcích.

„Další dva úrazy se staly na běžných cyklostezkách, ale i zde šlo o těžká zranění. Bohužel dva ze čtyř zraněných byly děti ve věku dvanáct a třináct let. Jedno z nich, dívka, dokonce utrpělo zranění, která vážně ohrožovala jeho život,“ komentoval Tomáš Skokan, sloužící dispečer Horské služby Jeseníky.

Ve všech horských oblastech je v aktuálně panujícím krásném počasí velké množství návštěvníků, zejména pak právě milovníků horské cyklistiky.

„Ke každému zásahu došlo v jiné lokalitě. Ke zraněným tak vyjížděli naši záchranáři na Karlově, Dolní Moravě, Rabštejně a Koutech nad Desnou. Stalo se tak, že krajské dispečinky linky 155 k nám posléze vyslaly vrtulníky Leteckých záchranných služeb z krajů Moravskoslezského, Olomouckého i Hradeckého,“ doplnil Tomáš Skokan.

Všichni zranění cyklisté měli ochranné přilby. Právě pro cyklotrialy i horské cyklostezky je nošení těchto bezpečnostních prvků sice nepovinné, ale nezbytné.

„I zdánlivě lehký pád z kola může pro jezdce skončit velice těžkým zraněním a v případě zvlášť nepříznivých okolností i smrtí. Stejně tak upozorňujeme na přílišné riskování při sjezdech a nerespektování vlastních sil a dovedností,“ důrazně na horské cyklisty apeloval náčelník Horské služby Jeseníky Vítězslav Kaller.