„Ochladilo se, teploty se pohybují od sedmi do deseti stupňů pod nulou, Sníh je zmrzlý, je zataženo a drobně sněží. V nižších polohách leží kolem 20 centimetrů přírodního sněhu, na Ovčárně kolem 90 centimetrů, všude se lyžuje," řekl dnes ČTK dispečer jesenické horské služby Jaroslav Tejnský. Na návštěvnosti se podle něj stále projevují jarní prázdniny, na Ovčárně však již byla přes týden menší.

Zástupci lyžařských středisek plánují, že vleky nechají puštěné ještě více než dva týdny. Se současnými podmínkami jsou spokojeni. „Podmínky jsou ideální, u nás tady nyní svítí sluníčko, na teploměru je minus osm stupňů. Sjezdovky jsou ve velmi dobrém stavu, výborně upravené, jezdíme na všem, co tady máme. Pojedeme do 31. března, před Velikonocemi to ukončíme jako každý rok," řekl dnes ČTK Jaroslav Podzimek z lyžařského areálu v Přemyslově.

Naplno se jezdí i v Petříkově, i tam jsou sjezdovky stále ve výborném stavu. „Návštěvnost byla sice o trochu slabší než minulý týden, ale stále slušná. Nyní padá sníh a je minus devět stupňů. Podmínky na lyžování jsou perfektní, jsme připraveni na návštěvnost, pojedeme určitě do 31. března. Na sjezdovkách leží kolem 70 centimetrů sněhu," řekl dnes ČTK zástupce jednoho z tamních areálů František Kaštyl.

Dostatek sněhu hlásí i středisko v Branné, které každoročně spouští vleky mezi prvními. Návštěvnost je tam ale nyní podle provozovatele Rostislava Procházky minimální. „Je minus devět, sněží a svah je jako vínko. Na sjezdovkách leží 30 až 50 centimetrů sněhu," řekl dnes ČTK Procházka. Podotkl, že pokud zájem ze strany lyžařů už nebude velký, příští týden budou vleky spuštěny už jen v pátek a o víkendu.

Lyžuje se nadále i v Hlubočkách na Olomoucku, kam to mají děti o jarních prázdninách z olomouckého regionu nejblíže. Na sjezdovkách leží 20 až 45 centimetrů sněhu, podle informací provozovatelů tamní svahy ještě v noci kropila sněhová děla. Na neděli se chystá v areálu veřejný závod v obřím slalomu, v sobotu se mohou návštěvníci střediska zapojit do tradičního reje masek s lyžařskou školou.