Na hřišti u školy na ulici Boženy Němcové nechybí křižovatky řízené semafory, železniční závory včetně signalizačního řízení či tlačítka pro chodce.

„Hřiště bude otevřeno vždy v úterý a ve čtvrtek od 15 do 18 hodin a v sobotu včetně neděle od 14 do 18 hodin. Prázdninový provoz bude ještě upřesněn,“ uvedla Vladislava Fačevicová, ředitelka SVČ Duha, které se bude o provoz hřiště starat.

Děti musí mít helmu, kterou si však lze vypůjčit za pětikorunový poplatek na půl hodiny, jízdní kolo nebo šlapadlo pak za patnáct korun.

Hřiště bude sloužit k výuce dopravních předpisů. Zázemí má v přízemí školy. Tvoří jej moderní učebna pro žáky, hygienické zařízení, místnosti pro uskladnění kol, šlapadel a odrážedel. K dispozici je rovněž šatna.

Na provoz sportoviště budou dohlížet dva správci a také oko kamery městské policie. Ta má chránit lokalitu před vandaly.

Náklady na vybudování hřiště činily 4,5 milionu korun, další více než milion spolkly stavební úpravy zázemí a jeho vybavení včetně nákupu kol, koloběžek, odrážedel a čtyřkolek.