Soutěže se účastnilo třináct učňů ze středních odborných škol z celé Moravy a části Čech. Někteří z nich prezentovali dorty velmi zajímavého provedení.

V Kongresovém sále Priessnitzových léčebných lázní se tak sešly hned dva dorty ztvárněné do podoby hradu. Cukráři Třešti se při tvorbě dortu v podobě kopy sněhu se spoustou tučňáků inspirovali Antarktidou, jejich kolegové z Litovle pak upekli dort z červené řepy.

Marie Stejskalová z pořádající Střední školy gastronomie a farmářství z Jeseníku nazvala svůj výtvor laděný do jemně růžových tónů Jarní probuzení. Na tvorbě dvoupatrového dortu ozdobeného jabloňovými květy pracovala pod vedením své mistrové čtrnáct dní.

„Máme makový korpus s mascarpone krémem a jsou tam i pomeranče. Zkoušeli jsme nové věci, chuťově je to velice dobré," řekla Marie Stejskalová.

Předsedkyně poroty Pavlína Berzsiová považuje dorty v letošním ročníku soutěže za velmi povedené. „Na exponátech je velmi pěkně zpracovaný karamel. Práce s karamelem je v cukrařině špička a je vidět, že se s ním soutěžící už dobře naučili," ocenila mladé cukráře Pavlína Berzsiová.

Spíše než na módní trendy klade důraz na použití kvalitních surovin, poctivou práci a chuť výrobků. „Žádné náhražky, žádné polotovary. Nejdůležitější je vybrat opravdu kvalitní surovinu a poctivá cukrářská práce," je přesvědčena Pavlína Bersziová.

Soutěž se skládala ze tří kategorií. Kromě prezentace slavnostního dortu měli účastníci za úkol na místě ozdobit perníčky glazurou a zhotovit čokoládovou mašli. Tématem letošních dortů byly roční období.

„Vymyslet vždy nový námět soutěže je rok od roku náročnější. Roční období nám přišlo jako poměrně široké a zároveň pro cukráře zajímavé téma," řekla ředitelka Střední školy gastronomie a farmářství Jeseník Silvie Pernicová.