Nejdál je developerský projekt Bydlení Na Pile v Bukovicích. Do lokality bývalé pily, u níž nechalo město vybudovat chodník a autobusovou zastávku, se bude zanedlouho stěhovat první rodina.

„O pojmenování nové ulice rozhodnou zastupitelé, nicméně stavebníci si přejí, aby do kolonky adresa vypisovali název Šumná, a to podle nedalekého potoka,“ sdělil mluvčí města Richard Kapustka.

Výstavba rodinných domů se chystá rovněž na takzvaném Lipovském kopci. Čtrnáct parcel pro rodinné domy nabídne lokalita Luční II, kde se pracovníci technických služeb v druhé polovině září pustí do výstavby místní komunikace. S bytovými i rodinnými domy se počítá také v lokalitě Raisova, kde zatím běží projektová příprava.

Do otázky bydlení hodlá aktivně vstoupit město.

„Zvažujeme možnost zveřejnění záměru prodat pozemek na Dukelské ulici nad budovou městské policie. Nyní se konzultují bližší podmínky,“ řekl vedoucí oddělení investic Jiří Uher. Pozemek o rozloze přes tři tisíce metrů čtverečních je zasíťovaný. V jeho blízkosti se nachází obchody, úřady, škola i sportoviště.

„Byli jsme na zkušené v Pacově, který se rozhodl řešit bytovou výstavbu formou spolupráce s developerem. Tato cesta se nám jeví jako přínosná. Jsme ale úplně na začátku, zvažujeme různé varianty řešení tak, aby byly výhodné pro všechny strany,“ okomentoval současný stav místostarosta Tomáš Vlazlo. Konečné slovo v otázce prodeje pozemku budou mít zastupitelé.