Areál bývalé pily v Bukovicích leží u silnice na Rejvíz. Lokalita nedaleko hřbitova byla dlouhodobě černou skvrnou města. Část objektů poškodil požár, některé spadly. V ruinách budov občas přebývali bezdomovci. Velká část rozsáhlého areálu zarůstala plevelem.

„Je to opuštěné místo. Pokud bych musela jít v noci okolo, docela bych se bála," poznamenala místní obyvatelka Lucie Čermáková.

Pozemky před časem získala přerovská firma PMF Real. Budovu pilnice, skladu, administrativy i vysoký komín nechala na začátku letošního roku srovnat se zemí. Na území o zhruba dvou a půl hektarech vzniknou stavební pozemky pro jednadvacet rodinných domů.

Parcely se budou rozkládat ve třech řadách. „Rodinné domy v první řadě kopírující ulici Rejvízskou budou přístupné z hlavní silnice. Mezi druhou a třetí řadou bude napojením na ulici Za Pilou vybudována páteřní komunikace," sdělil předseda představenstva firmy PMF Real Marek Fitz.

Příští rok na jaře by měla firma v lokalitě vybudovat potřebnou infrastrukturu: elektřinu, kanalizaci, vodovod a komunikace. Po jejím dokončení území zaměří a vytyčí jednotlivé parcely. Již nyní si však zájemci mohou pozemky předběžně rezervovat. Z jednadvaceti jich je aktuálně volných sedm.

Parcely pro výstavbu rodinných domů nabízí i jesenická radnice. V roce 2014 dokončila výstavbu infrastruktury v ulici Na Svahu. Z osmi pozemků jich je v současnosti volných pět.