„Aktuálně je dokončen vodovod a kanalizace, jsou položeny rozvody nízkého napětí a datové optické kabely, pracuje se na komunikacích a chodnících,“ popsal stav příprav území Marek Fitz z firmy PMF Real, která za projektem stojí.

Po kolaudaci celého území bude pozemek rozdělen na jednotlivé stavební parcely. První rodinné domy by zde mohly vyrůst v příštím roce.

Ilustrační foto.
Podnikatelé chtějí propojit Jeseník s Nysou autobusem

Většina parcel je zatím volných. Stavebníci budou muset při budování svých domů dodržet určitá pravidla. Týkají se tvaru střechy, typu krytiny nebo podoby fasády.

„Snažíme se zachovat tradiční ráz jednotlivých staveb, které do oblasti Jeseníků patří, a eliminovat případné excesy, které by tento ráz narušovaly a tuto lokalitu tak znehodnocovaly,“ objasnil Marek Fitz.

Podél areálu bývalé pily připravuje samospráva stavbu chodníku. Obyvatelům této části města dlouhodobě schází. Součástí bude i autobusová zastávka u hřbitova ve směru do centra. Celkové náklady akce mají činit 8,2 milionu korun, devadesát procent pokryje dotace.

„Pokud nám bude do přijatelné doby vydáno rozhodnutí o poskytnutí dotace, chtěli bychom tuto akci zvládnout ještě letos,“ řekl vedoucí oddělení investic jesenické radnice Jiří Uher.

Ilustrační foto
Za kouření v hospodě padla pokuta i v Šumperku, na smrad venku ale není metr