„Vrchní soud v Olomouci žalobu zamítl a technické služby podaly dovolání, které leží u Nejvyššího soudu v Brně. Věc zatím není uzavřena, čekáme na výsledek,“ konstatoval předseda představenstva Technických služeb Jeseník (TSJ) Roman Štencl.

Technické služby žalovaly dva bývalé členy svého představenstva o náhradu škody v souvislosti s vybudováním provozu wellness v budově jesenického koupaliště.

Podle současného vedení firmy byla investice nehospodárná a nedůvodná. Současní představitelé TSJ argumentovali, že wellness je prodělečné a není schopno pokrýt náklady na svůj provoz, natož na splacení vstupní investice.

Jesenická poliklinika
Lékaře do Jeseníku lákali na 125 tisíc měsíčně. Z regionu ale dál většina mizí

TSJ však u krajského soudu se žalobou neuspěly, stejně tak u odvolacího, vrchního soudu. Svým bývalým představitelům naopak musely TSJ uhradit náklady soudního řízení, které přesahují čtyři miliony korun. Dovolání k Nejvyššímu soudu nemělo odkladný účinek.

Podle kritiků soudního sporu byla celá záležitost politicky motivovaná. Jedním ze žalovaných byl totiž bývalý radní a předseda představenstva TSJ Roman Kalous. Druhou z obžalovaných byla členka představenstva TSJ Dagmar Ponechalová.

„Pro mě je to jistý způsob satisfakce a naplnění víry ve spravedlnost,“ okomentovala v minulosti rozhodnutí Vrchního soudu Ponechalová.

Wellness na jesenickém koupališti
Spor o jesenické wellness? Trvá dál, teď jej posoudí nejvyšší soudci v Brně

Celá věc má důsledky pro politickou scénu v Jeseníku. Dagmar Ponechalová kandidovala na jedné listině se současnou starostkou Zdeňkou Blišťanovou i Romanem Štenclem. Do nadcházejících voleb vede Ponechalová uskupení stran Trikolóra a SPD.

Soudní spor se stal předmětem diskuse na posledním zasedání jesenického zastupitelstva.

„Vážený pane kolego, já tebe znám z doby, kdy jsme spolu hráli fotbal, jako čestného a férového člověka. Neměl jsi problém přijmout prohru. Nám všem je to jasné, i kuloárně je vše jasné, jen by ti chyběla ta noblesa, abys řekl: Jo, podělali jsme to,“ promluvil k Romanu Štenclovi opoziční zastupitel Martin Kouřil.

„Toto veřejně v tuto chvíli určitě nezazní, protože ten spor není uzavřen. Až uzavřen bude, přiznám, že jsme nedosáhli svého, nikoli, že to celé byla chyba,“ reagoval Roman Štencl.