Proběhla v rámci seriálu Měsíc náborů. Zúčastnily se jí nejen žáci prvních a druhých ročníků základních škol, ale také zájemci ze škol mateřských.

„Cílem tohoto projektu bylo přitáhnout děti k fotbalu a sportu obecně. Ukázat jim pohyb zábavnou formou,“ uvedl předseda lipovského klubu a pořadatel Filip Kania.

Podle něj se fotbalové dopoledne na hřišti v Lipové-lázních podařilo na výbornou.

„Vyšlo nám počasí a účast byla opravdu vysoká. Přijely děti z celkem čtyř mateřských škol v Jeseníku, stejně jako členové ZŠ a MŠ Lipová-lázně. Pro ně jsme cvičení připravili tak, aby je zvládli všichni. Hlavní bylo, že si děti dopoledne užívaly,“ těšilo Kaniu.

Sladké odměny a medaile

Organizátoři nachystali celkem deset sportovních stanovišť. Děti si vyzkoušely třeba slalom s balonem, střelbu na brány s panáky nebo držely rovnováhu na balanční desce. Do fotbálku se s nimi zapojily i paní učitelky. Vůbec nejoblíbenější disciplínou se stalo přelézání překážek.

Zatímco mezi jednotlivými koly se děti mohly osvěžit točenou malinovkou, odměna v podobě sladkého balíčku a medaile na ně čekala až po splnění všech disciplín. Radost udělal především cenný kov, pro některé vůbec první v životě.

Jak informoval Filip Kania, Měsíc náborů je série celorepublikových akcí orientovaných na seznámení dětí s fotbalem. „Na Jesenicku už akci pořádaly například kluby SK Řetězárna nebo FK Jeseník. Doufám ale, že se u nás takových dní uskuteční víc, o pořadatelství může požádat kterýkoliv klub,“ uzavřel pořadatel.Autoři: Markéta Turková, Martin Schwarz