Areál zdraví vzniká na zakázku obce. Tvoří jej tři stavby: kromě haly ještě příjezdová cesta s parkovištěm a relaxační zóna.

„V současnosti jsou všechny stavby rozpracované. U víceúčelové haly se dokončuje montáž prvků na střeše a v interiéru se začaly dělat vnitřní instalace. Již jsou vyzděné vnitřní příčky, stavba má osazená okna a dveře, takže bude celá zavřená," řekl starosta Velkých Losin Norbert Pfeffer.

Hala bude sloužit pro pořádání sportovních či kulturních akcí. Její součástí je sál o rozměrech čtyřicet krát dvacet metrů. Pro život ve Velkých Losinách bude znamenat velký přínos. Obci totiž nepatří žádný sál, který by byl k těmto účelům použitelný. V dřívějších dobách obec využívala sál lázní.

Na louce v blízkosti haly by měl tento týden začít vznikat rybník. V letních měsících se u něj budou moci lidé rekreovat, sloužit bude také k chovu ryb.

Zakázku na vybudování Areálu zdraví získala šumperská firma SAN-JV. Cenu ve výběrovém řízení stlačila na necelých 27 milionů korun bez DPH. Celý komplex vzniká za přispění dotací a firma by jej měla dokončit ještě letos.

„Zámek v Losinách je krásný. Pokud bude v jeho okolí další možnost k vyžití, bude to jenom dobře," míní Jana Šlapalová ze Šumperku.

Revitalizace by se mělo dočkat také centrum obce mezi Knížecí vilou, zdravotním střediskem a domem služeb. Součástí prací bude i úprava Komenského ulice. Na tuto akci mají Velké Losiny přislíbenou desetimilionovou dotaci.

Letos by se měla uskutečnit soutěž na dodavatele stavby. Obec chce práce ještě v tomto roce přinejmenším zahájit, aby se časově kryly s výstavbou termálního parku v lázních.