Krampusové se vyrábějí ze sušeného ovoce, hlavičku mají z ořechu. Každý kus je originál, protože vše je ruční práce. U dlouhého stolu plného nezbytných propriet sedí osm žen a jeden muž. Postupně kompletují postavičky. Každý z pracovníků tvoří jednu část.

Jedna z žen tak napichuje na stojánek se dvěma špejlemi sušené švestky, které tvoří nohy, další chystá ruce. Bříško mají čertíci z fíků.

„Do horního fíku se zapíchne drátek s metličkou. Pak se nasadí červený límec a ořechová hlavička s molitanovými růžky. Nakonec už zbývá jen připevnit řetěz a ocásek," popisuje výrobu voňavých pekelníků manažerka výroby a zakázek chráněné dílny Marcela Klimková.

V těchto dnech dokončují v Lošticích poslední várku Krampusů. S jejich kompletováním začali první týden v září. Přípravy jsou ale mnohem delší. Startují už na jaře.

„Chystat se začínáme už někdy v březnu se stálými zaměstnanci, kterých máme sedmnáct. Dopředu je potřeba navrtat ořechy, namalovat na ně obličeje, nastříhat filc na jazyky, vyrobit límce a rohy z molitanu," vysvětluje Marcela Klimková.

Krampus je alpské strašidlo podobné čertovi, které se objevuje v období adventu a doprovází také svatého Mikuláše. Je to starověká tradice, která se z Alp rozšířila po celém Rakousku a do jižního Německa.

Výroba masek Krampusů byla u našich jižních sousedů tradičním lidovým zvykem. Dnes si ale většina lidí kupuje figurky Krampuse ze sušeného ovoce v obchodních řetězcích, pro něž je v Lošticích vyrábějí.