Úřadovna v Jesenické ulici, kde dříve sídlil okresní národní výbor, dostala novou střechu již loni. Opravena byla také část dvora.

„Práce budou postupovat po etapách, ta první se dotkne odborů rozvoje a investic, živností, dopravy a výstavby. Úředníci se budou operativně stěhovat," sdělil tajemník šumperské radnice Petr Holub.

Některé agendy přesídlí i do velké zasedací místnosti v přístavbě v Rooseveltově ulici, kde se konají zastupitelstva. Z toho důvodu se městský parlament bude od června dočasně scházet v G – klubu v sadech 1. máje.

Rekonstrukce staré budovy v Jesenické ulici zahrnuje výměnu oken i úpravu vnitřních prostor. Kanceláře jednotlivých odborů by podle návrhu architekta měly nýt rozlišeny barevně.

Práce přijdou na více než 8,6 milionů korun a provádět je bude štítecká firma Experior, která zvítězila v soutěži na dodavatele. Příští rok renovaci završí nová fasáda.

Staveniště je zároveň také v historické budově radnice na náměstí Míru, kde dělníci opravují suterénní prostory. Ty jsou ve špatném stavu, do budovy postavené na začátku 20. století prosakuje vlhkost. „Tyto opravy ale lidé ani zaměstnanci úřadu nijak nepocítí," konstatovala mluvčí radnice Olga Hajduková. Spravený suterén bude sloužit jako archív a kolárna. V plánu je rovněž renovace schodiště a kašny u hlavního vchodu, což musí provést odborná kamenická firma.