Uskupení nejen že obhájilo devět dosavadních mandátů, ale navíc získalo další dva. V zastupitelstvu tak má absolutní většinu.

„Mohelnice převálcovala všechna města v Olomouckém kraji, co se týká investic a poměru k rozpočtu. Myslím, že ani jedno nesnížilo dluh prakticky na nulu a neinvestovalo tři rozpočty do investic a oprav, jako to naše. V Mohelnici je to vidět,“ zmínil možné důvody úspěchu svého uskupení starosta Pavel Kuba.

Ačkoli by Mohelnická demokracie vzhledem ke své pozici nemusela, koaliční partnery hledat chce.

„Se všemi, kteří byli zvoleni a budou chtít, se sejdeme a dáme jim možnost jít do rady. Nepotřebujeme mít v radě většinu. Nedělím zastupitele na koalici a opozici, pro mě je partner každý. Jediný, s kým se určitě nebudu bavit, je Pavel Němec z ČSSD,“ řekl Pavel Kuba s odkazem na negativní předvolební text vůči své osobě, pod nímž byl Pavel Němec podepsán.

Kromě Mohelnické demokracie ve městě výrazněji uspělo ANO 2011 se třemi mandáty.

Kandidátka Společně pro město obdržela dvě křesla, zbývajícím stranám přidělili voliči po jednom. Konkrétně komunistům, sociálním demokratům, občanským demokratům, lidovcům a uskupení Změna je možná. Do zastupitelstva se naopak neprobojovali Nezávislí.

Noví mohelničtí zastupitelé

ANO 2011: Martin Budiš, Vladimír Daněk, Pavel Večerka, Společně pro město: Roman Paprsek, Luděk Pivoňka, Mohelnická demokracie: Jana Kubíčková, Pavel Kuba, Eva Strupková, Stanislav Přidal, Stanislav Jakubec, Karel Junek, Petr Erneker, Miroslav Konečný, Zdeněk Ambrož, Aleš Heidenreich, Pavel Grünwald,
Změna je možná: Tadeáš Bača
KSČM: Petr Wolf
ČSSD: Pavel Němec
KDU-ČSL Martin Bartoš
ODS: Miroslav Hloušek