V rámci revitalizace stavbaři vymění okna, objekt zateplí a natáhnou novou fasádu.

„Zejména v letních měsících se nebude přehřívat vnitřní prostor, takže pobyt v nemocnici pro pacienty bude mnohem příjemnější a pro personál bude i během letních parních dní práce snesitelnější,“ objasnil člen představenstva a správce nemocnice Martin Pelnář. Do výměny oken se nemocnice pustí v pondělí 21. ledna.

Celá akce bude technicky velmi náročná, protože dojde i na revitalizaci balkonů.

„Stávající balkónová zábradlí odstraníme, balkóny zazdíme a vybavíme novými okny. Tím se zvětší pokoje pro naše pacienty,“ objasnil Martin Pelnář.

Během revitalizace se nemocnice nevyhne stěhování jednotlivých oddělení. Jako první se přesune oddělení gynekologie do pavilonu B, a to na aktuálně nevyužívané pracoviště chirurgie. Do uvolněných prostor gynekologického oddělení se pak budou postupně přesouvat jednotlivá oddělení, na kterých aktuálně poběží komplexní výměna oken a revitalizace. Všechna oddělení budou trvale v provozu, péči nemocnice omezovat nebude.

Akce vyjde na více než 23 milionů korun. Náklady nemocnice zaplatí ze svých zdrojů nemocnice a částečně i evropské dotace.