Do pasáže obchodního centra jen pár kroků od jesenického náměstí se v mrazivém počasí stahují partičky bezdomovců nebo lidí popíjejících alkohol. Prostory jsou totiž vytápěné a volně přístupné komukoli až do večerních hodin.

„Když je teď tak škaredě, občas tu na lavičkách někdo vysedává. Osobně s nimi nemám problém kromě toho, že třeba smrdí. Nám nic nenarušují, ale asi by tu být neměli,“ řekla prodavačka z drogerie, která v pasáži sídlí.

Zkrácení otevírací doby

Výskyt problémových lidí potvrdil šéf jesenických strážníků Miroslav Táborský.

„Schází se tam bezdomovci nebo mládež, protože je tam volná wi-fi. Na kontroly tam chodí pravidelně asistenti prevence kriminality i strážníci. Prostor se ale nedá uhlídat, ti lidé jednou stranou odejdou a druhou se vrátí,“ řekl.

„Usiluji o to, aby se otevírací doba pasáže zkrátila do osmnácti hodin, kdy zavírají obchody,“ dodal Miroslav Táborský.

Majitelem obchodního domu je město Jeseník. Jeho představitelé chtějí problém řešit.

„Chceme jednat s nájemcem centra o tom, aby objekt uzavřel, jakmile se zavře poslední prodejna,“ řekl místostarosta Jeseníku Petr Procházka.

Útok v pasáži

V pasáži obchodního centra se v březnu 2013 udál surový útok. Násilník zde bezdůvodně zaútočil na muže, který seděl na lavičce. Za svůj čin dostal podmínku. Ataku tehdy přihlíželo několik svědků, nikdo ale napadenému nepomohl.