„Volili téměř všichni, protože další čtyři lidé si vyzvedli voličské průkazy. Počítáme, že to bude stejné i v druhém kole volby. Vysokou účast máme při každých volbách," řekl starosta Šléglova Zdeněk Císař. Volební místnost je v miniaturní budově obecního úřadu a komise je čtyřčlenná. Početnější ani snad být nemůže, protože s urnou a plentou by se tolik lidé ani do malé místnosti nevešlo.

Naopak žádný velký zájem nevzbudilo první kolo volby prezidenta v sousedních Vikanticích, které jsou jen o něco větší než Šléglov. V seznamu je zapsáno 78 voličů, volit přišlo pouze 28.

V hospodách a penzionech se volí na Staroměstsku. Staré Město má totiž několik odlehlých místních částí, kam do lyžařských areálů a na běžky míří hlavně turisté. V místní části Seninka je volební místnost dokonce v rodinném domku.

„Dům je neobydlený, ale s majitelem jsme se dohodli, že nám na volby prostory pronajme. V této části Starého Města jiná možnost není, v ostatních jsme se dohodli s majiteli penzionů a hospod," sdělila Jana Krabcová z městského úřadu Staré Město. Dodala, že v druhém kole bude o volbu prezidenta zájem především ze strany turistů. „Máme již avizováno, že například v Senince by se s volebním průkazem mělo dostavit kolem dvaceti lidí," řekla Jana Krabcová.