Reklamní akce firmy specializující se na psí krmiva vzbudila u majitelů psů velký zájem, jak dbát na hygienu psího chrupu vysvětlovaly studentky veterinární fakulty.

„S hygienou chrupu u psů je to stejné jako u lidí, pokud se zuby neudržují, hrozí různé komplikace, od zánětu dásní až po paradontózu, která rovněž není u psů neobvyklá. I když čištění zubů není někdy pejskům zpočátku příjemné, zvyknou se na ně podobně jako malé děti.“ vysvětlila studentka Iveta Nováková, která studium veterinárního lékařství ukončí příští rok.

Psí zubní kartáčky podobně jako speciální pasty lze zakoupit v každém obchodě s chovatelskými potřebami, podobně jako doplněk potravy v podobě tyčinek, který zuby zbavuje plaku a předchází tak tvorbě zubního kamene.

„Pasty pro psy jsou určitě příjemné, protože se vyrábějí v různých příchutích, například hovězí, vepřové i rybí. Zuby by jim majitelé měli čistit minimálně obden,“ dodala Ivana Nováková.

Studentky s podobnou akcí objíždějí již druhým rokem všechna česká větší města, loni u nich prohlídku chrupu absolvovalo více než 4 tisíce domácích mazlíků.