Vánoční Šumperk odstartuje 27. listopadu v 17 hodin slavnostním rozsvícením vánočního stromu.

Na pódiu u radnice budou následně do 23 prosince vždy od pátku do neděle vystupovat interpreti různých žánrů.

„Určitě výborné bude vystoupení Haleluja Bandu na slavnostním rozsvícení vánočního stromu. Cimbal Hell Band u nás vystoupil již v roce 2019 a lidé z něho byli nadšeni. Šumperáci ocení místní kapely jako Holátka. Zajímavý bude i Honza Mlčoch, který přijede s programem Karel Gott Cover a bude zpívat písně z Gottova alba Bílé Vánoce,“ zmínil některé atraktivní body programu Ondřej Procházka z Domu kultury, který má na starost organizaci vánočních trhů.

„Program je vytvořen jako zábavný, aby si u něj lidé odpočinuli. K Vánocům to patří,“ doplnil Ondřej Procházka.

Základem vánoční atmosféry budou stánky s medovinou, punčem, svařákem a řemeslnými výrobky. Jeden ze stánků bude charitativní, jeho provoz zaštítí iniciativa Děti dětem.

„Každý den v něm bude nějaká organizace, neziskovka nebo sportovní oddíl ze Šumperka prodávat punč. Výtěžek každého dne bude věnován ve prospěch konkrétního zdravotně znevýhodněného dítěte,“ doplnil Ondřej Procházka.

V Jeseníku už stojí strom

Ve stejný den i čas jako v Šumperku se vánoční strom rozsvítí na jesenickém Masarykově náměstí. U radnice se během adventu uskuteční několik akcí.

„V sobotu 10. prosince se uskuteční vánoční trhy a v neděli 18. prosince proběhne tradiční jesenické zlatá neděle,“ informovala mluvčí města Jeseníku Lucie Musialová.

Od úterý 15. listopadu stojí u jesenické radnice vánoční strom. Jedná se o smrk pichlavý z ulice Horské.

„Pokácen byl z důvodu kolize s vedením inženýrských sítí,“ doplnila Lucie Musialová.

Fotogalerie: Instalace vánočního stromu na náměstí v Jeseníku 15. listopadu 2022.

Zábřežští si na rozsvícení vánočního stromu u radnice a výzdoby města budou muset počkat do 5. prosince. Spojené totiž bude s tradičním setkání s Mikulášem, které se na Masarykově náměstí bude konat od 15 hodin. Příjezd Mikuláše je plánován na 17. hodinu.