Vánoční Šumperk odstartuje 27. listopadu v 17 hodin slavnostním rozsvícením vánočního stromu.

Na pódiu u radnice budou následně do 23 prosince vždy od pátku do neděle vystupovat interpreti různých žánrů.

Neuburský pramen ve Smetanových sadech.
Jesenické prameny jsou světový unikát. Prochází obnovou

„Určitě výborné bude vystoupení Haleluja Bandu na slavnostním rozsvícení vánočního stromu. Cimbal Hell Band u nás vystoupil již v roce 2019 a lidé z něho byli nadšeni. Šumperáci ocení místní kapely jako Holátka. Zajímavý bude i Honza Mlčoch, který přijede s programem Karel Gott Cover a bude zpívat písně z Gottova alba Bílé Vánoce,“ zmínil některé atraktivní body programu Ondřej Procházka z Domu kultury, který má na starost organizaci vánočních trhů.

„Program je vytvořen jako zábavný, aby si u něj lidé odpočinuli. K Vánocům to patří,“ doplnil Ondřej Procházka.

Základem vánoční atmosféry budou stánky s medovinou, punčem, svařákem a řemeslnými výrobky. Jeden ze stánků bude charitativní, jeho provoz zaštítí iniciativa Děti dětem.

„Každý den v něm bude nějaká organizace, neziskovka nebo sportovní oddíl ze Šumperka prodávat punč. Výtěžek každého dne bude věnován ve prospěch konkrétního zdravotně znevýhodněného dítěte,“ doplnil Ondřej Procházka.

V Jeseníku už stojí strom

Ve stejný den i čas jako v Šumperku se vánoční strom rozsvítí na jesenickém Masarykově náměstí. U radnice se během adventu uskuteční několik akcí.

„V sobotu 10. prosince se uskuteční vánoční trhy a v neděli 18. prosince proběhne tradiční jesenické zlatá neděle,“ informovala mluvčí města Jeseníku Lucie Musialová.

Od úterý 15. listopadu stojí u jesenické radnice vánoční strom. Jedná se o smrk pichlavý z ulice Horské.

„Pokácen byl z důvodu kolize s vedením inženýrských sítí,“ doplnila Lucie Musialová.

Zábřežští si na rozsvícení vánočního stromu u radnice a výzdoby města budou muset počkat do 5. prosince. Spojené totiž bude s tradičním setkání s Mikulášem, které se na Masarykově náměstí bude konat od 15 hodin. Příjezd Mikuláše je plánován na 17. hodinu.