Jednou z místostarostek má být zástupkyně sociálních demokratů. V zastupitelstvu budou společně mít těsnou většinu 14 hlasů. Subjekty účast v koalici nabídly i Občanské demokratické straně.

Kandidátem na starostu je dosavadní místostarosta Tomáš Spurný. Hnutí Šumperáci navrhlo na post prvního místostarosty Irenou Jonovou. Jedná se o velmi neobvyklý krok, protože byla zvolena za ČSSD. Druhým místostarostou má být Jakub Jirgl zvolený za hnutí ANO, které v Šumperku ve volbách zvítězilo.

V radě města obsadí čtyři místa hnutí ANO. Zastupovat jej budou Jana Rybová Kunčarová, Martin Hoždora, Radan Volnohradský a Jakub Jirgl. Šumperáci nominují do rady Radovana Auera, Ondřeje Poláka a Irenu Jonovou. Pro Šumperk obsadí dvě místa Michaelem Kohajdou a Tomášem Spurným.

„Při jednáních se partneři shodli, že mezi stranami koalice není zásadní programová neshoda, na všechna důležitá témata mají podobný pohled. Koaliční smlouva bude podepsána po víkendu. Programové prohlášení by mělo vzniknout nejpozději do třech měsíců ode dne konání ustavujícího zastupitelstva města Šumperka, které proběhne 1. listopadu,“ uvedly hnutí ANO, Šumperáci a uskupení Pro Šumperk ve společném prohlášení.

Více v pondělním tištěném Šumperském a jesenickém deníku

Lípa svobody v Šumperku.
K výročí republiky sází lidé na Šumperku stromy svobody i celé aleje