„Rychlá úprava polohy rodičky je díky elektrickému ovládání křesel jednoduchá a lze ji přizpůsobit konkrétní potřebě i představě rodičky. Křesla skýtají vysoký komfort a především pohodlí z hlediska prostoru při porodu,“ vysvětlila zástupkyně primáře gynekologicko-porodnického oddělení Jana Chrastinová.

Křeslo může být využito po celou dobu příchodu miminka na svět.

Do Šumperské nemocnice přijíždějí rodit maminky nejen ze Šumperka a okolí, ale také ze vzdálenějších míst a sousedních regionů, například z Mohelnice, Zábřeha, Ústí nad Orlicí nebo Králík.

Všechny pokoje pro maminky a jejich potomky jsou v Šumperku přitom zařízeny v takzvaném systému roaming in, což znamená, že dítě zůstává s maminkou celých čtyřiadvacet hodin denně. Pokoje také splňují náročná kritéria Světové zdravotnické organizace.

Porodní oddělení Šumperské nemocnice nabízí budoucím maminkám a tatínkům rovněž přednášky pro nastávající rodiče. Mohou se také zapojit do těhotenského cvičení či plavání, které se pravidelně koná v prostorách rehabilitačního oddělení Šumperské nemocnice.
Šumperská nemocnice v posledních letech trvale investuje do nového přístrojového a zdravotnického vybavení. Loni přesáhly celkové investice sumu jedenáct a půl milionu korun, přičemž největší investiční akcí byl spektrální optický koherentní tomograf, který slouží pro potřeby očního oddělení.

Před několika týdny zase nemocnice investovala do lepšího komfortu pro pacienty, kteří čekají na odborná vyšetření nebo plánované operace, ale také do zlepšení zázemí pro personál. Nemocnice nainstalovala nové protisluneční fólie, které dokáží snížit teplotu v tropických měsících v jednotlivých místnostech až o deset stupňů Celsia. Instalace nových protislunečních fólií přišla na téměř tři sta tisíc korun.