„Radnice na projekt, který si vyžádá investici přes sedm milionů korun, získala pětimilionovou dotaci z Regionálního operačního programu," uvedl šumperský místostarosta Petr Suchomel.

Denní stacionář sídlí zhruba rok a půl ve zrekonstruovaných prostorách v ulici Generála Svobody. Kapacita je tam 12 míst. „Díky projektu tento objekt dále vybavíme, vznikne tam například zimní zahrada. Pořídíme i zvedací zařízení pro imobilní osoby a výtah," uvedl ředitel neziskové organizace Miroslav Adámek.

Peníze půjdou i na vybavení nového odloučeného pracoviště v Bohdíkovské ulici, kde již dříve stacionář sídlil. Vznikne tak deset nových míst. „Provedeme drobnou rekonstrukci, mimo jiné výměnu podlah, prostory musíme vybavit nábytkem. Vznikne i zastřešená venkovní pergola. Chystáme výběrové řízení, vše by mělo být dokončeno zřejmě na podzim příštího roku," vysvětlil Miroslav Adámek.

Podle místostarosty Petra Suchomela město dvakrát usilovalo o vybudování centra pro seniory, na dotace ale nedosáhlo. Proto se vydalo nejprve cestou rekonstrukce budovy v ulici Generála Svobody a nyní i vytvoření dalších prostor. Radnice na to počítá v rozpočtu pro příští rok s částkou 2,2 milionu korun. .

Denní stacionář využívají senioři, jejichž průměrný věk je 75 let. Někteří tak překonávají samotu, jiní potřebují s ohledem na svůj zdravotní stav různé služby. Podle Miroslava Adámka je cílem seniory především aktivizovat, ve stacionáři se setkávají se svými vrstevníky. Služba  zároveň odlehčuje rodinám, které se o seniory starají odpoledne a přes víkendy.