Čtyřměsíčního chlapečka někdo odložil do babyboxu Nemocnice Šumperk před půl osmou ráno.

"Chlapeček je v pořádku a těší se dobrému zdraví, u sebe měl rodný list," sdělila mluvčí nemocnice Hana Hanke s tím, že více informací s ohledem na ochranu osobních údajů nelze poskytnout.

Zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess uvedl, že chlapeček byl oblečený v šedém plyšovém overalu s kapucí opatřenou oušky, v puse měl modrý dudlík.

"Paní doktorka ve službě mě ujistila, že je na první pohled zdravý. Měl jsme pro něj připravené jméno Cyril po protagonistovi babyboxů Cyrilu Svobodovi. Připadá mi ale, že přejmenovat čtyřměsíční děťátko se nehodí, takže jméno Cyril si nechám pro příštího kluka," uvedl Ludvík Hess.

Jedná se v pořadí o čtvrté dítě, které někdo v babyboxu v Šumperku zanechal. Současný případ je první po dlouhých devíti letech.

Naposledy personál nemocnice dítě ve speciální klimatizované schránce nalezl v dubnu 2012. Pojmenováno bylo Martin. Předtím byly v babyboxu nalezeny dvě holčičky, Kačenka a Martinka.

Babybox v Šumperku funguje od roku 2009. V roce 2017 byl vyměněn za vylepšené zařízení nové generace. Šumperský chlapec je celkem 220. dítě nalezené v babyboxech v Česku, v letošním roce se jedná o šesté dítě.