Škola na Severovýchodě otevře dveře veřejnosti

Zábřeh – Základní škola Severovýchod v Zábřehu otevře v pondělí 14. prosince své dveře veřejnosti. Mezi čtrnáctou a osmnáctou hodinou mohou zájemci nahlédnout do tříd, kabinetů, odborných učeben, tělocvičen, školní družiny i jídelny.

Školáci a jejich pedagogové si také připravili pestrý program s tématikou Vánoc a s nimi spojených tradic. Chybět nebudou koledy v podání školního pěveckého sboru, živý betlém, vystoupení mažoretek, dílničky s vánoční tématikou, představení vánočních tradic a vánoční prodejní výstava.

Kromě toho se příchozí mohou těšit také na fyzikální a přírodovědné ukázky. „Máte-li zájem dozvědět se více o naší škole nebo si užít pohodové odpoledne naplněné vánoční atmosférou, je toto příležitost, kterou nemůžete zmeškat. Těšíme se na vás," pozval k návštěvě pedagog Pavel Bureš. 

V Třeštině připravili adventní setkání

Třeština – Na adventně vánoční setkání zve v neděli 13. prosince kulturní komise obce Třeština. Od šestnácti hodin vystoupí v místním kulturním domě se svátečně laděným programem rodinná vokální skupina Addams Family z Moravičan. Svůj originální dřevěný pop představí kapela A.M.Úlet. Chybět nebude dětský koutek ani bohaté občerstvení. Vstupné je dobrovolné. (mik)

Venkovské muzeum v Klopině vystaví práce místních řezbářů

Klopina – Výstavu prací klopinských řezbářů pořádá Venkovské muzeum umístěné v budově bývalé školy v Klopině. Zájemci si budou moci díla prohlédnout o víkendu 12. a 13. prosince a poté mezi vánočními svátky v úterý 29. prosince. Otevřeno bude vždy od třinácti do sedmnácti hodin. 

V kulturním domě promítnou Popelku

Palonín – Radnice v Paloníně připravila pro místní občany v předvánočním čase filmový zážitek. V neděli 13. prosince mohou zájemci v místním kulturním domě zhlédnout filmovou pohádku Popelka z produkce studia Walta Disneyho v hlavních rolích s Lily Jamesovou, Richardem Maddenem a Cate Blanchettovou. Promítat se bude od šestnácti hodin, vstupné je dobrovolné. (mik)

Lidé budou společně plánovat rozvoj obce

Klopina – Lidé z Klopiny budou moci sdělit vedení obce své představy, jak by se měla jejich vesnice rozvíjet. Radnice připravila na pondělí 14. prosince adventní setkání s občany, na němž se mohou všichni podělit o to, s čím jsou nespokojeni, co se jim nelíbí a chtěli by zlepšit, ale i nápady, jak na to nebo jak by k tomu mohli sami přispět. Setakání se koná od sedmnácti hodin v kulturním domě. (mik)

Terapeutické centrum pomáhá gamblerům a uživatelům drog

Zábřeh – Hazardním hráčům, uživatelům drog, jejich rodinám a blízkým nabízí pomoc terapeutické centrum, které v Zábřehu provozuje obecně prospěšná společnost Podané ruce. Zaměřuje se na ambulantní léčbu, tedy individuální i párové poradenství a psychoterapii. Nabízí také kvalifikovanou pomoc, díky níž mohou závislí lidé ve spolupráci s terapeutem zvládnout své problémy. Veškeré služby poskytuje společnost Podané ruce anonymně a zdarma. Zájemci mohou přijít do terapeutického centra, které sídlí v ulici 28. října 3, každou středu od devíti do sedmnácti hodin. Kontaktovat odborníky mohou i na telefonním čísle 773 996 916 nebo prostřednictvím e-mailu ambulance.zb@gmail.com