Mezi ním a skupinou kolem radního Martina Paclíka ale panovala taková antipatie, že se obě skupiny nebyly schopny domluvit. Nakonec Paclík i Bruštík žádosti o licenci stáhli a novou žádost podal Miroslav Smolka.

Pavel Bruštík je místopředsedou i mluvčím nového sdružení. Jaké budou jeho první krok?

„Musíme si nejprve určit priority a také strategii do voleb. Připadá nám, že po odchodu Petra Fabiána z vedení radnice město skomírá. Neobjevily se žádné nové projekty a městský rozpočet bude ještě dlouho vysávat jen rekonstrukce bazénu. Nové vedení, které přijde po volbách 2010, bude mít hodně svázané ruce,“ řekl Pavel Bruštík.

Jeho skupina vstoupila do ODS před dvěma lety v Mohelnici. Bylo to právě v době, kdy Zábřeh přišel o licenci.

Oficiálním důvodem, proč zábřežská ODS o licenci přišla, byla spolupráce s komunisty v radě města, ale ze zákulisních informací vyplývalo, že šlo o boj mezi dvěma znepřátelenými frakcemi v oblasti. Proti Zábřehu stál Šumperk i Mohelnice.

Nové sdružení ODS v Zábřehu má dnes čtrnáct členů, ale stejný počet se do něj podle informace Pavla Bruštíka chystá vstoupit.

Na chod radnice skupina vliv nemá, protože se současnými zastupiteli za ODS není nijak spojená. Šestičlenná skupina kolem radního Paclíka zatím zůstává v organizaci v Leštině.

„Nevylučuji ale, že do nové buňky nakonec vstoupíme. Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet a s čím její členové přijdou,“ řekl Martin Paclík.

Názor starosty Zdeňka Koláře, zvoleného za ODS, byl mnohem radikálnější: „Do nového sdružení rozhodně nevstoupím, protože k těm lidem nemám důvěru,“ řekl Kolář.