A jen o něco málo mladší je závod pro děti, kterým pořadatelé Welzlům kvadriatlon každoročně oživují. Závodníky ve věku do 14 let prověřuje v běhu, plavání, šikovnostní disciplíně a jízdě na kole. Stejně jako dospělí přitom mají děti na rukou napsaná závodní čísla a na nohou čipy komunikující s časomírou.

„Nejlepší bylo plazení v písku s vodní mlhou na konci,“ shodli se po skončení dva z účastníků dětského závodu. „Voda byla hodně studená, na skluzavce jsem myslel, že to dál vůbec nepůjde,“ shrnul starší nejčerstvější zážitky. „Příště určitě přijedeme závodit znovu,“ přidal se mladší bráška, který se svými pěti lety patřil k nejmladším účastníkům.

„Závod jsme přidali kvůli dětem, které chtěly stejně jako jejich rodiče také závodit,“ shrnul důvody vzniku dětského kvadriatlonu Pavel Bruštík z pořádajícího občanského sdružení Břeh.

„Když vidíme jejich nadšení pro pohyb a radost z výkonu, je to pro nás největší odměna,“ uzavřel Bruštík z pozice ředitele celého závodu. Ten později pokračoval hromadným startem běžecké etapy závodu, která dospělé závodníky zavedla k plavecké části na přehradu Nemilku a k bruslařské části po místní cyklostezce, aby později v depu na bazéně vyměnili brusle za kolo a vydali se s ním do náročného terénu.

V neděli na kvadriatlon navázal MTB maraton, jehož součástí opět byla dětská obdoba dospělého závodu.