Nákupní centrum má stavět společnost První zábřežská developerská. Podle záměru zveřejněného na úřední desce města má mít komplex zastavěnou plochu asi 5800 metrů čtverečních a má v něm být jedenáct obchodů se sortimentem nepotravinářského a průmyslového zboží.

„V Zábřehu zatím takové obchodní centrum chybí, přitom poptávka tady je. V sobotu a v neděli ale ve městě prakticky nic neseženete,  sortiment menších prodejen je navíc omezený. Obchodní centrum přinese rozšíření nabídky pro zákazníky," řekl Šumperskému a jesenickému deníku jednatel společnosti První zábřežská developerská Miroslav Šebesta.

Nákupní centrum má být podobné tomu, které už stojí v Šumperku za marketem Kaufland. Společnost chce začít s výstavbou někdy příští rok. První zákazníky by pak měly obchody přivítat před Vánocemi roku 2014.

„Určitě bych takové centrum uvítal. Obchody ve městě zavírají v pět odpoledne, takže se do nich po práci nedostanu, a v sobotu je otevřeno jen dopoledne. Alespoň přibude konkurence, která bude tlačit na snížení cen. Ty jsou u nás pořád vysoké, takže raději jezdíme nakupovat do obchodních center v Olomouci. Jako zahrádkář bych tady rád viděl hobbymarket, ten mi tady chybí. Nejbližší je zase až v Olomouci, přitom poptávky by tady určitě byla," komentoval připravovanou stavbu Stanislav Petrák ze Zábřeha.

Pozemky, na kterých se má stavět, jsou ve vlastnictví města. To počítá s jejich odprodejem. „Rada města a zastupitelstvo schválily smlouvu o smlouvě budoucí se společností První zábřežská developerská na prodej pozemků. V současné době se řeší budoucí podoba celé lokality," sdělil starosta Zábřeha František John.

Budoucímu nákupnímu centru bude muset ustoupit vila se zahradou na rohu ulic Leštinské a Na Křtaltě. Investor je už s majitelem vily domluvený na jejím odkoupení. Bez toho by nebylo možné dopravní napojení komplexu.

K němu se bude přijíždět z Leštinské ulice, kde vznikne v místě napojení parkoviště u Kauflandu průsečná křižovatka. U obchodního centra bude 184 parkovacích míst. Práci zde má najít několik desítek zaměstnanců, což bude pro region s vysokou nezaměstnaností přínosem.

Investor záměru, společnost s ručením omezeným První zábřežská developerská, má sídlo v Brně, personálně je ale spjatá se Zábřehem. Jejími majiteli jsou podle obchodního rejstříku Regina Šebestová z Leštiny a Marek Šebesta ze Zábřeha. Společnost vznikla v červenci roku 2009 a má základní kapitál dvě stě tisíc korun. V obchodním rejstříku má jako předmět podnikání uvedenou výrobu, obchod a služby.