Letos zde zpracují kolem sta tun sušeného ovoce.

„Nejvíce se používají meruňky a švestky, pak datle, fíky a ananas. Do některých košíčků se přidává také sušené kiwi nebo banány. Letošní novinkou je barevný ananas s příchutí manga a maliny," řekla manažerka výroby a zakázek chráněné dílny Marcela Klimková.

Další letošní novinkou jsou jednodruhová balení. V plastových krabičkách tak putuje z Loštic do světa zázvor a brusinky, po nichž je velká poptávka. Veškeré ovoce se dováží ze zahraničí, a to doslova z celého světa. Pochází například z Chile, Turecka nebo Číny.

Díky této zakázce může chráněná dílna, která spadá pod zábřežskou Charitu, dát na tři měsíce práci přibližně šedesáti brigádníkům, kteří doplňují dvacítku stálých zaměstnanců.

„Přijímáme nezaměstnané z úřadu práce, důchodce i studenty. V září a říjnu jsme měli i odpolední směny a pracovní soboty. Těch hodně využívali k přivýdělku právě studenti," doplnila Marcela Klimková.

Kromě ovocných košíků letos v Lošticích vyrobili i čtrnáct a půl tisíce figurek čertů Krampusů. Ty směřovaly do Rakouska, kde je dostanou hodné děti jako dárek při mikulášské nadílce.

Také Krampusové jsou celí ze sušeného ovoce.

„Na dřevěný stojánek se dvěma špejlemi se napichují sušené švestky, které tvoří nohy a ruce. Bříško mají čertíci vytvořené z fíků. Do horního se zapíchne drátek s metličkou. Pak se nasadí červený límec, na něj hlavička z vlašského ořechu s molitanovými růžky a připevní se řetěz," popsala Marcela Klimková, jak Krampusové vznikají. Na závěr dostane každý čertík ocásek. Vše je ruční práce. Každý Krampus je proto originální.

Krampus je alpské strašidlo podobné čertovi, které se objevuje v období adventu a doprovází také svatého Mikuláše. Je to starověká tradice, která se z Alp rozšířila po celém Rakousku a do jižního Německa. Výroba masek Krampusů byla u našich jižních sousedů tradičním lidovým zvykem. Dnes si ale většina lidí kupuje Krampuse ze sušeného ovoce v obchodních řetězcích, pro něž je v Lošticích vyrábějí.