Jedlička zdobí náměstí Svobody v historickém centru Mohelnice. K rozzářenému stromku po setmění míří zejména rodiny s dětmi. Mnozí si zazvoní na zvonek, prohlédnout si mohou také betlém, který je letošní novinkou.

Vánoční strom 2020 na náměstí Svobody v Mohelnici. Jde o jedli, kterou daroval městu pan Miroslav Smolka z obce Klopina
Nejkrásnější vánoční strom v kraji mají v Mohelnici, je to jedle od pana Smolky

Výzdoba města sklízí slova chvály i na sociálních sítích.

„Opět se přidávám s obdivem. Mohelnická vánoční výzdoba patří vždy k nejlepším nejen díky své kráse, ale i díky náboji elegance a vkusu,“ napsala například Petra Müllerová.

Na kráse výzdoby města se shodli prakticky všichni diskutující.

„Včera jsem nemohla od stromku odtrhnout oči. Skutečně nádherný. Měl by vyhrát v soutěži o nejkrásnější letošní vánoční strom,“ poznamenala Věra Vitoulová.

V pátek 18.12. 2020 zahájil lyžařskou sezonu ski areál v Branné, včetně večerního lyžování
V Jeseníkách se rozjely první sjezdovky. Nabízí i večerní lyžování

2445 hlasů a vítězství

Její přání se stalo skutečností. Jedli z Mohelnice zvolili čtenáři Deníku nejkrásnějším vánočním stromem v kraji. V anketě na webu Deníku získala 2445 hlasů. S velkým náskokem vyhrála před stříbrným smrkem ze Šternberku a jehličnanem z Kralic na Hané.

V anketě se šeslo přes 50 stromů

Mohelnické vánoční stromy patří každoročně k nejkrásnějším nejen na Šumpersku a Jesenicku, ale v celém Olomouckém kraji. Jak to Mohelničtí dělají, že jejich strom vždy vypadá tak působivě?

„Myslím si, že je to stromkem samotným. Je pěkný, košatý a když se krásně nazdobí, vypadá opravdu pěkně,“ uvažuje redaktorka Mohelnického zpravodaje Martina Nenkovská.

Ilustrační foto
Kdo obstál za korony? Nikdo, Babiš, Vojtěch... Ptali jsme se v ulicích

Strom jako dar

Jedličku městu daroval Miroslav Smolka z nedaleké Klopiny. Na výzdobě města se podílelo celkem třináct jednotlivců, rodin, organizací i firem.

„Vážíme si vaší práce a děkujeme, bez vás by to nešlo. Věříme, že letošní výzdoba udělá všem velkou radost a pomůže tak k pohodovému prožití vánočních svátků,“ vzkázalo vedení města.