„K původní partě, která na vojně vymýšlela estrádní programy, se postupně během let přidávali další. Naším cílem je vychovávat drobné umělce ve velkém. Ale hlavně se několikrát za rok setkáváme: na jižní Moravě při vinobraní, ve Zvoli kromě letních lázní i při zimním opékání makrel. Jezdíme taky společně na dovolené, slavíme Silvestra,“ řekl prezident SDU Antonín Žváček a doporučil pozornosti i webové stránky svazu www.sdu.borec.cz.

Příchozí vítaly u vchodu do zahrady starodávné píchací hodiny na stěně kůlny zvané shop-na, pivo se točilo v zahradní hospůdce zvané Poutique a na stromě vedle modřínů sestříhaných do tvaru „moravských palem“ visel křišťálový lustr určený pro večerní plošnou lustraci příchozích.

Další strom zdobila cedule oznamující, že záchody jsou značeny nápisem wwc.h@jzl.cz a v rohu zahrady stál maják připravený na večerní blikání.

Středobodem akce byl ovšem Polární kruh Bajkal - čili vany uspořádané do kruhu a označené nápisy jako Bahamy, Havaj či Zanzibar. Letos nabízel Svaz drobných umělců na zahradě i jednu novinku - vanotoč čili vany otočné a opatřené slunečníkem.