Okamžitě k ledu poslali zastupitelé žádost Základní školy ve Vidnavě, kterou navštěvují děti ze Staré Červené Vody, o finanční příspěvek na lyžařský výcvik pro trojici školáků.

Podobných žádostí chodí podle starosty Karla Šuhajdy na radnici velké množství. Proto i na čtveřici seniorů, kteří jsou v péči Charity Javorník, odmítl uvolnit požadovaných více jak osmnáct tisíc korun.

„Kdybychom vykrývali všechny žádosti, nerozvíjeli bychom obec a pořád jen platili,“ prohlásil starosta Šuhajda a navrhl symbolickou částku pěti set korun na jednoho seniora.

Jeho návrh podpořila i místostarostka Helena Šarmanová.

„Nedáváme příspěvky ani dětem na pobyty. To by pak natahoval ruku každý. Abychom nevytvořili precedens, tak dejme symbolický příspěvek pět set korun,“ řekla Šarmanová.

Oproti tomu byli zastupitelé vstřícní k vdově po nedávno zesnulém starostovi. Janě Podlahové jednohlasně přidělili dar pětadvacet tisíc korun.

„Je to kompenzace za situaci, ve které se ocitla. Josef Podlaha od roku 2001 intenzivně pracoval pro obec, pro kterou toho udělal hodně,“ zdůvodnil dar starosta Šuhajda.