Finalistky už bude na rozdíl od předchozích kol soutěže hodnotit porota, pouze titul Miss sestra sympatie udělí návštěvníci plesu.

„Do soutěže mě přihlásil kamarád, mám podporu rodiny, a kdybych náhodou vyhrála, pomůžu vybavit naši sesternu na interně obrazy a taky koupím pořádný kávovar i na čokoládu a kapučíno, aby nám ty noční služby lépe utíkaly,“ říká šumperská finalistka.

Vítězka titulu Miss sestra totiž dostane vedle řady osobních cen, jako je exkluzivní zájezd, šperky nebo šaty, také příspěvek 33 333 korun právě pro sesternu, kde pracuje. První vicemiss přiveze kolegyním 22 222 korun a druhá vicemiss zase částku složenou z pěti jedniček.

Soutěž Miss sestra vyhlašuje společnost We Make Media. Nehledá krásnou modelku, ale sympatickou osobnost. Fotografie a medailonky finalistek jsou na webu www.misssestra.cz.

Irena Novotná pochází z Bojkovic na Uherskohradišťsku, maturovala na zdravotnické škole ve Zlíně a pak absolvovala obor učitelství zdravotních a sociálních předmětů na Pedagogické fakultě v Olomouci. Učitelské místo nesehnala, tak nastoupila na šumperskou internu. Od ledna je hlavní sestrou na ošetřovatelském a sociálním úseku. Teď ji čeká finále Miss sestry.

„V neděli a pondělí jsme měli mítink, kde se zkoušelo oblečení, líčení a účesy a měli jsme setkání s porotci. Do Prahy jedu znovu v pátek už ráno, budeme zkoušet nástupy a fotit kalendář. Vlastní finále bude ve dvou vstupech v průběhu večera. Nejdříve se představíme v sesterských uniformách, pak nastoupíme ve večerních šatech a čeká nás mimo jiné záludná otázka poroty,“ říká Irena Novotná.

Všechny kolegyně ze Šumperské nemocnice jí drží palce. Miss sestru vyhlásí porota v pátek po půlnoci.