Rekonstrukci si vynutil špatný stav třicet let staré budovy. „V posledních letech se stále více objevovaly problémy s kanalizací a rozvody vody. Stará okna nesplňovala energetické požadavky a ani sociální zařízení neodpovídalo současným standardům,“ uvedl starosta Zlatých Hor Milan Rác.

Od srpna loňského roku má zdravotní středisko v rukách stavební firma. Součástí rekonstrukce je výstavba nových střech, zateplení, výměna oken a dveří, rekonstrukce sociálních zařízení, obkladů nebo nová výmalba.

Výměny se dočkají rozvody vody, elektřiny a ústředního topení. Součástí akce je montáž nového osvětlení a podhledů. Nepohyblivým lidem usnadní cestu do druhého podlaží zvedací plošina.

Náklady na rekonstrukci přesahují třináct milionů korun, z toho více než deset milionů tvoří dotace z fondů Evropské unie.

Zdravotnické zařízení ve Zlatých Horách bylo postaveno na začátku 80. let minulého století. Fungují zde dvě ordinace praktických lékařů a zubní, gynekologická a ortopedická ambulance. V hlavní budově se dále nachází rehabilitace, v dalších objektech ordinuje dětský lékař a nachází se zde lékárna.