„Seriál jsme začali natáčet na podzim roku 2008. Točili jsme například na mechovém jezeru na Rejvízu, ve Zlatorudných mlýnech na říčce Olešnici, ve Vodní tvrzi v Jeseníku, na Nýznerovských vodopádech, na zámcích v Bruntále a Jánském vrchu u Javorníku. Jednotlivé příběhy jsou dlouhé sedm až deset minut. Propojuje je postava lesního skřítka Venušánka staršího, který vypravuje, co se mu přihodilo za jeho mládí,“ představil své příběhy režisér Pavel Linhart.

Venušánka staršího hraje Nina Divíšková, mladého Venušánka ztělesňuje Lucie Pechová. Děda Praděda ztvárnil Jan Kačer. V epizodních rolích skalních obrů se objevují například místostarosta Jeseníku Petr Procházka, starosta Lipové-lázně Lubomír Žmolík nebo ředitel Jesenické rozvojové Václav Pták.

O sérii příběhů projevila zájem i Česká televize. Místostarosta Jeseníku Petr Procházka v minulých dnech jednal s jejím ředitelem Jiřím Janečkem o zakoupení večerníčků.

„Jiří Janeček říkal, že večerníčky musí posoudit odborníci z České televize, zda jsou technicky i obsahově dostatečně kvalitní. Pokud budou v pořádku, je reálné, že je televize koupí,“ řekl Procházka.

Na obrazovkách by se večerníčky mohly objevit nejdříve na podzim letošního roku.

Vznik filmových příběhů pro děti provázela řada komplikací. Vznik prvních dvou financoval Olomoucký kraj, natočení dalších dílů podpořil soukromý investor. Kvalita příběhů i zvyšující se rozpočet na natáčení se staly tématem živých diskusí mezi starosty Jesenicka.