Dekorace s velikonočními motivy se sice zatím nemohou rovnat rozsahu výzdoby v předvánočním období, mezi obyvateli Šumperska však získávají stále více na oblibě. Zatímco v Zábřehu vsadili tvůrci výzdoby na zaječí rodinky a kraslicovníky u dolní budovy městského úřadu, v Mohelnici slaměné zajíce doplňuje obří slepičí hnízdo, v nějž se změnila kašna na náměstí Svobody. V Lošticích je kur domácí v nadživotní velikosti základem výzdoby na náměstí Míru.

Novinkou letošní sezony jsou však obří malovaná vejce. V Šumperku je vytvořili žáci místních škol a do širšího centra města je umístili pracovníci městského úřadu z oddělení komunálních služeb.


Nahrává se anketa ...

Celkem osm vajec v Šumperku je umístěno na prostranstvích u obchodní akademie, gymnázia a střední zdravotnické školy. Právě žáci dvou posledně jmenovaných škol spolu se svými vrstevníky ze střední zemědělské školy, průmyslovky a základní umělecké školy dekorace vytvořili.

Velikonoční vejce doplnily jarní výzdobu na Točáku zhotovenou Střediskem volného času Šumperk. „Tato iniciativa přináší do města jarní a sváteční atmosféru, ale také nabízí možnost místním studentům prezentovat své umělecké dovednosti a kreativitu širší veřejnosti,"řekla první místostarostka Eva Kostecká.

Ilustrační foto
Kam o velikonočním víkendu? Do zoo, na hrady a zámky, jarmarky i lovení vajíček