Na baseballový kemp se sjely děti od osmi do třinácti let z celé České republiky. Na starost je osm dní měla třicítka trenérů a táborových instruktorů.

„Nechceme suplovat reprezentační soustředění ani baseballovou akademii. Hlásí se sem i děti, které se hráčskými výkony do reprezentace nedostanou. Říkáme, že jsme celostátní baseballový kemp,“ říká majitel táborového areálu Roman Lipavský.

Dopoledne mívaly děti věnované tréninku a zápasům. Odpoledne hrály akční hry na nedalekém koupališti, v okolních zatopených lomech nebo v lesích. „Každý tábor má nějaké téma. Letošní se jmenuje Mise Tokio. Vybrali jsme osm států, se kterými se letos utkala česká baseballová reprezentace. Japonsko jsme si nechali na závěr. Byl to nejsilnější soupeř, překrásný zápas, který česká reprezentace odehrála. Samotní Japonci byli ze hry českých kluků nadšeni. Myslím, že český baseball si tam vydobyl obrovský respekt,“ řekl Roman Lipavský.

Baseballový kemp na Táboře Černý Potok. | Video: Petr Krňávek

Mladé baseballisty přijel podpořit bývalý baseballový reprezentant a dlouholetý trenér Pavel Chadima. „Pro mě je to návrat ke kořenům. Pálkovací hry vznikly z táborů. Sám jsem se s baseballem poprvé setkal ve dvanácti letech na táboře v Ptení,“ řekl.

Sezona na Táboře Černý Potok trvá půl roku, od konce dubna do podzimu. V květnu a červnu areál žije sportovními soustředěními, turistickými a cyklistickými kurzy nebo školními výlety.

V červenci a srpnu se zde každý týden střídají táborové turnusy pro děti různého věku a s různým tematickým zaměřením. Některé jsou určené i pro rodiče s malými dětmi. „Jakmile skončí prázdniny, máme jen dva dny na odpočinek. Ještě celé září k nám jezdí adaptační kurzy, vysokoškoláci na kurzy krajinomalby, rekreologové z Univerzity Palackého v Olomouci a další,“ doplnil Roman Lipavský.