V odpoledních hodinách se při odjezdu zastavil v Libině, kde položil kytici k pomníku padlých amerických letců.

„Nechci zůstávat jen v Praze, ale snažím se získat povědomí i o dalších regionech. Jsem rád, že jsem se podíval do míst, která jsou od Prahy vzdálená. Při cestách vždy navštěvuji starostu, podnikatele i různé neziskové organizace,“ řekl velvyslanec, na kterého velký dojem udělal příroda Jeseníků.
Šumperskou nemocnici si velvyslanec vybral záměrně. „Vím, jak je těžké získat atestaci a Šumperské nemocnici se to úspěšně podařilo. Ze zkušenosti ze Spojených států vím, že nemocnice s atestací je skutečně zárukou kvalitní péče. Můj dojem je, že si vedení nemocnice počíná velmi profesionálně,“ dodal velvyslanec.

Velvyslanec zavítal do prostor centrálního příjmu, na novorozenecké oddělení i prostor, kde se nacházejí operační sály. Šumperskou nemocnicí jej provázel její ředitel Radan Volnohradský. Vzácného hosta pak v doprovodu obou šumperských místostarostů, olomouckého hejtmana i krajského zdravotního rady čekal oběd, kde hlavním chodem byla klasická svíčková.

„Oběd připravil personál nemocniční kuchyně, vzhledem k dietním omezením pacientů ale jídlo není totožné s tím, která se vozí na oddělení,“ vysvětlila Eva Vavříková ze sekretariátu nemocnice.