Vliv tak měli i na konečný výsledek za obec Mírov, kde po Zemanovi a Schwarzenbergovi obsadil třetí místo výtvarník Vladimír Franz, který budil pozornost také svým tetováním.

„V prvním kole volby prezidenta odvolilo 166 odsouzených, nahlášeno jich bylo v seznamu 348. Do zvláštního seznamu pro druhé kolo volby prezidenta máme nahlášeno 321 odsouzených," řekla dnes ČTK mluvčí věznice Kamila Válková. Stejně jako v minulém kole do mírovské pevnosti zamíří s volební schránkou pracovníci volební komise. Věznice pro odsouzené - voliče zajistila volební místnost.

V prvním kole našli pracovníci tamní volební komise v urně celkem 354 platných hlasů. Voliči, z nichž téměř polovinu tvořili odsouzení z Mírova, dali Karlu Schwarzenbergovi 26,27 procent hlasů, jeho současnému rivalovi Miloši Zemanovi 23,44 procent a Vladimír Franz obdržel 14,4 procent hlasů.

Poměrně velký zájem o volby projevili také vězni z olomoucké vazební věznice. "Druhého kola prezidentských voleb se ve věznici zúčastní 55 vězněných osob, z toho 25 odsouzených a 30 obviněných. Odsouzení sledovali televizní diskuse obou kandidátů, o volby se zajímali a je možno konstatovat, že ti z nich, kteří se účastnili voleb v prvním kole, budou volit také ve druhém," řekla ČTK mluvčí vazební věznice Markéta Zimová.

Svůj hlas by tak měla dát svému kandidátovi zhruba třetina všech tamních vězňů. Prvního kola se účastnilo celkem 49 vězněných osob, z toho 26 odsouzených a 23 obviněných.

Lidé mohou budoucího prezidenta volit od dnešních 14:00. Do čela státu vyberou buď expremiéra Miloše Zemana, nebo vicepremiéra Karla Schwarzenberga. Výsledek by měl být znám do sobotního večera. Vítěz má složit prezidentský slib 8. března ve Vladislavském sále Pražského hradu.